Konsultacja dermatologiczna – problemy skórne

2 min read

Istnieje wiele sytuacji, w których warto zdecydować się na wizytę u dermatologa. Najczęstsze z nich to znamiona barwnikowe lub nowo powstałe, niepokojące guzki na skórze. Wspomniany specjalista jest w stanie ocenić nieprawidłowości występujące na naskórku znajdującym się na twarzy, ciele oraz pod włosami na głowię. Wiele tego typu zmian może świadczyć o rozwoju groźnych chorób, dlatego ich pojawienie nie powinno być lekceważone.

Jakie informacje możesz uzyskać u dermatologa?

Konsultacja dermatologiczna pozwala poznać przyczynę powstałych problemów skórnych. W wielu przypadkach zmiany na naskórku mogą być spowodowane przez takie choroby jak: łuszczyca, toczeń, trądzik, atopowe zapalenie skóry i wiele innych. Ich wczesne wykrycie pozwala na szybszą i skuteczniejszą terapie pozwalającą na powrót do pełnego zdrowia. Niejednokrotnie zmiany skórne mogą być wynikiem alergii, a jej szybkie wykrycie daje możliwość uniknięcia pojawienia się większej ilości niepożądanych, swędzących przebarwień.

Konsultacja dermatologiczna – problemy skórne

Konsultacja dermatologiczna – diagnostyka

Konsultacja dermatologiczna stanowi pierwszy etap diagnozowania i leczenia chorób skórnych. Przeprowadzenie dokładnego i wywiadu oraz analiza skóry pacjenta pozwala na rozpoczęcie odpowiedniej terapii mającej na celu ich zwalczenie. Należy pamiętać, że konsultacja zmian na skórze twarzy wymaga usunięcia makijażu. W przypadku niepokojących znamion pacjenci powinni zrezygnować z opalania przez miesiąc do czasu wizyty.

Sprawdź także

+ There are no comments

Add yours